Milyen vizet igyunk ha egészségesek szeretnénk maradni?
Ivóvizünk elsősorban oldó- és tisztítószer. A jó ivóvíz pH értékének 6,7-6,9 között kellene lennie, RHO-értékének el kell érnie legalább a 6.000 Ohm-ot. Ez utóbbi a víz ellenállását fejezi ki. Az ellenállás a csapvizek nagy részénél meglehetősen alacsony, 1.500–2.500 Ohm közötti, aminek oka a túl magas ásványianyag- vagy elektrolit-tartalom.
Dr. med. Antonius M. Schmid: A víz és a vízminőség jelentősége az emberi organizmus számára
"Ivóvizünk elsősorban oldó- és tisztítószer. A jó ivóvíz pH értékének 6,7-6,9 között kellene lennie, RHO-értékének el kell érnie legalább a 6.000 Ohm-ot. Ez utóbbi a víz ellenállását fejezi ki. Az ellenállás a csapvizek nagy részénél meglehetősen alacsony, 1.500–2.500 Ohm közötti, aminek oka a túl magas ásványianyag- vagy elektrolit-tartalom."
"Minél magasabb a víz Ohm-értéke (=ellenállás értéke, vagyis minél kevesebb oldott anyagot tartalmaz), annál jobb a tisztító hatása. Minél alacsonyabb az ellenállás értéke, annál kisebb a tisztító hatás is. Érdekes, hogy a trombózisos kimenetelű vérsűrűsödés, de a szívinfarktus, az agyvérzés, a rák, sőt még az AIDS esetén is erősen visszaesik a vérünk ellenállási értéke, mert túl magas a vérünk ásványianyag-tartalma.
Az ilyen betegségek gyarapodása esetén a civilizált országokban kifejezetten elengedhetetlen lenne a magas ellenállású, alacsony ásványianyag-tartalmú víz fogyasztása. Ugyanis kizárólag az ásványi anyagokban szegény víz képes megtisztítani szervezetünket a szervezetünk számára felesleges, lerakódott ásványoktól, hogy vérünkbe – a szó szoros értelmében – több levegő juthasson."
"A jó ivóvíz enyhén savanyú, ami annyit jelent, hogy hidrogénatom-felesleget tartalmaz. A hidrogénatomnak megvan az a mágneses minősége, amire szervezetünknek információként szüksége van. Igaz például, hogy a sterilizált, desztillált víz tiszta, de vitális tulajdonságainál fogva nem az az élelmiszer, amire a szervezetünknek szüksége lenne. A reverz (=fordított) ozmózis-módszerrel előállított víz fizikai tulajdonságai miatt alkalmas arra, hogy akár egy háztartásban is könnyen előállítható legyen. Megbízható módszer, nem változtatja meg tartósan a víz belső (kristály) struktúráját, és valamennyi vízelőkészítési módszer közül a legpraktikusabb és a legolcsóbb."
Igaz-e, hogy a tiszta víz kimossa az ásványokat a csontokból, fogakból, stb.? Van ennek valami alapja, vagy csak egy tévhit?
"Aki félti az ásványi anyagait, vagy attól tart, hogy az ásványi anyagokban szegény ivóvíz kivonja a csontokból a meszet (kalciumot), megnyugodhat. Az ásványi anyagokban szegény víz semmi esetre sem tudja kioldani a szervezetből a szervesen megkötött ásványokat. A szervetlen ásványi anyagok azonban – amelyek úgymond szemétként rakódtak le szervezetünkben – valóban kimoshatók a szervezetünkből!"
Részlet: Dr. med. Alois Riedler: A vízlény – az ember
"Az ivóvíznek nem feladata, hogy elássa szervezetünket ásványi anyagokkal, mint azt az isotonikos ital-gyártók állítják. Igaz, hogy a szervetlen ásványi anyagok valóban bejutnak a vérkörünkbe, de nem a sejtjeinkbe, mert a sejtplazma falánál kizárólag az ásványi anyag fizikai minőségétől függ a bejutás.
A bejutás szempontjából döntő: milyen szerves szállító kötötte meg az ásványi anyagot.
Az ásványi anyagok szerves megkötése a növényekben történik meg. Kizárólag a növények által megkötött formában tudnak tápanyagként szolgálni az ásványi anyagok.
Szervezetünk kizárólag szervesen kötött formában, pl. aminosavakkal megkötve tudja felvenni az ásványi anyagokat. Ilyen formában találhatók az ásványi anyagok a növényekben, a gyümölcsökben és a zöldségekben. Azok az ásványi sók azonban, amelyek technikai, élvezeti vagy tartósítási okokból utólagosan lettek hozzáadva az élelmiszerekhez, azok szervetlen formájúak, és – egy bizonyos mennyiség fölött – károsak a szervezetünkre. A gyógyszeripar például ebből az okból kifolyólag köti meg az ásványi anyagokat olyan szerves anyagokkal, mint a citrat, glukoz, orotat, stb. Ezáltal erősen fokozható az ásványi anyagok bio-előfordulása. A bio-előfordulás azt mutatja, hogy a szervezetünkbe bevitt anyag valóban, igazolhatóan beépül szövetjeinkbe. Szervezetünk ásványianyag-igénye legjobban a feldolgozatlan, fel nem hevített gyümölcsökből, zöldségekből, salátákból és tejtermékekből telíthető."
Dr. med Gladiß vízkutatási eredményeinek alapján:
"Az ivóvíznek egyrészt mentesnek kell lennie a nehézfémektől, peszticidektől, (inszekticidektől és herbicidektől) vírusoktól, baktériumoktól, gombáktól, a klórtól, nitráttól és más vegyi anyagoktól, másrészt a lehető legkevesebb ásványi anyagot és nagyon kevés sót kell tartalmaznia."
- A jó ivóvíz pH-ja 6,7-6,9; rho értéke (ellenállása) legalább 6000 Ohm (» Vincent)
(A hagyományos csapvíz ellenállása kb. 1500 – 2500 ohm, viszont túl sok benne a szervetlen ásványi anyag és túl sok áramvezető elektron van benne.)
Minél magasabb az ivóvíz ellenállása (Ohm értéke), annál jobb a víz tisztasága
Kísérletek igazolják, hogyha elektromos áramot (tehát stresszt) vezetünk alacsony ellenállású, vagyis magas ásványianyag-tartalmú vízbe, akkor a színtelen víz felmelegszik, hamarosan bezöldül, bebarnul.
Magas ellenállású tiszta víz esetén nem tapasztalunk sem melegedést, sem elszíneződést. Ennek oka, hogy a magas ellenállású tiszta vízben nincsenek ún. "elsüllyesztett ballaszt-anyagok", azaz felesleges ásványok.
"Téves elképzelés, hogy a szervezetünkben lévő szerves ásványi anyagokat kimossa az alacsony ásványianyag-tartalmú tiszta víz. Sok ember fogyaszt már 8-10 éve kizárólag ásványi anyagoktól mentes vizet, és energetikusak, nagy teherbírásúak, kiváló egészségnek örvendenek."
Dr. med Elmau szerint "ásványianyag-forrásunk a talaj, nem pedig a víz, ezért a talajból, azaz az ott termett növényekből, illetve az azokat elfogyasztó állatokból nyerjük a szervezetünk számára szükséges ásványi anyagokat és nem a vízből. Az ásványi anyagoktól mentes vizek ellenállása 10.000 – 30.000 ohm közötti is lehet. Nagyon jó értékek."
Milyen a tiszta, egészséges víz tehát?
Elmau szerint a legjobb ivóvíz a kevés ásványi anyagot tartalmazó, természetes forrásvíz (gleccservíz). Napjainkban a szennyeződések miatt egyrészt kevés tiszta forrásvíz található, másrészt szinte mindnek magas az ásványianyag-tartalma. Ma már csak néhány bazalt-hegység büszkélkedhet ilyen értékkel. A rangsorban ez után következik a reverz ozmózissal előállított, tisztított víz!