Kérdése van? +36 1 238 0608
A TDS mérőműszer a vízben oldódó anyagok mennyiségét méri.
Nem kizárólag csak a káros, vagy csak a hasznos vízben oldódó anyagokat méri, hanem mindkettőt együttesen.
A műszer kijelzője három számjegyű, ez a mérés mértéke, a vízminta mg/l- ben mérve.
A rendezettség a víz tulajdonságainak megváltozásával jár.
Alapfeltétele az egységes kristályszerkezet kialakítása. Ez biztosítja a folyamatos kapcsolatot, korrelációt a rendszerben részt vevők között.
A „tömör” szerkezet energiaminimumot hoz létre a rendszeren belül, viszont a rendezett vízközösségek külső felületén, a határfelületen jelentős töltésmennyiség halmozódik fel.
A külvilág minden irritációjával szemben ez a határfelület nyújt védelmet – természetesen csak a belső erőforrásának határáig. A határfelület töltéseinek átadásával eléri, hogy a kémiai és fizikai reakciók ne érintsék a belső szerkezeti egységeket. Ha ez mégis bekövetkezik, megbomlik a rendezettség belső tömör egysége, a külső energia „felpumpálja”, fellazítja a rendezett szerkezetet.
Az egységes formai szerkezet sérülése a rezonanciaképesség elvesztését is jelenti egyben.
Ha a vízszerkezet nem képes utasításokat, információt felvenni, akkor megszűnik az összeköttetés a kooperációban részt vevő molekulák között. Ez a rendezett vízközösség felbomlásához vezet. Ez az „élő” víz halála.
A víznek van élő (rendezett, tudatos) és holt (kaotikus) állapota.A víz attól élő, hogy folyamatosan rendezett, egységes állapotot tart fenn.
Az élő anyag egyénre szabott formai alakzatokban létezik. Az ezekben a formákban kialakult rezgéshullámokhoz igazodva alakítja ki – az élet formai alakzatát kitöltő – víz szerkezetét.
A formában külső információs térből rezgések generálódnak. Ezek a rezgések folyamatosan utasításokkal látják el az élőt kitöltő víz szerkezetét. Ez a folyamatos vezérlés megléte garantálja a víz élő tulajdonságainak fenntartását.
Az élő vizek tulajdonságai mások, mint a holt vizeké.
A strukturált vizek sokkal kevésbé vesznek részt kémiai és fizikai reakciókban. A kémiai reakciókban való inaktivitásukat a rendezett vízstruktúra határfelületén lévő töltések leadásával érik el.
A fizikai folyamatokban való inaktivitásuk abból adódik, hogy határfelületükön megpróbálják elvezetni azokat az erőmozgásokat, amelyek egyébként egy rendezetlen víznél a belső vízstruktúrában nyelődnének el.